Класичний масаж

2015-12-15_16-35-37Класичний масаж є ефективним методом лікування і профілактики різних недуг. Застосування масажу сприяє ліквідації болів, набряків, спайок, нормалізації статевої функції, прискоренню процесів регенерації травмованих тканин. Масаж відновлює силу стомленого м’яза, підвищує її працездатність, зміцнює суглоби і зв’язки.
Основним правилом хорошого класичного масажу є спрямованість дій масажних рухів – від лімфатичних шляхів у бік найближчих лімфатичних вузлів. Починають масаж з великих ділянок тіла, а потім переходять до більш дрібним – така послідовність сприяє поліпшенню лімфообігу і кровообігу організму.

Сила і дозування класичного масажу мають велике значення. Грубі, квапливі, безсистемні і неритмічні рухи, а також надмірна тривалість масажу можуть викликати больові відчуття, судорожні скорочення м’язів, роздратування кори головного мозку і перезбудження нервової системи. Масаж такого роду може принести шкоду.

Не слід також починати класичний масаж різкими рухами і обривати раптово. Перші сеанси не повинні бути тривалими і інтенсивними, м’язи потребують спеціальної підготовки до інтенсивного впливу. М’язи масажованого при цьому повинні бути розслаблені. Важливо змінювати силу тиску пальців на тіло і уважно фіксувати виникаючі відчуття. Робити такі тренувальні сеанси масажу потрібно для того, щоб виникло відчуття ритму, при якому руки рухаються безперервно, змінюючи один прийом на інший.

2015-12-15_16-35-37Необхідно пам’ятати, що масажні рухи повинні бути спрямовані по ходу лімфатичних шляхів у бік найближчих лімфатичних вузлів.

Починати класичний масаж слід з великих ділянок тіла, а потім потрібно переходити до більш дрібним, така послідовність сприяє поліпшенню лімфообігу і кровообігу організму.