Як часто можна робити масаж?

Бажаю всім здоров’я!!! хочу розказати Вам кілька слів про періодичність сеансів масажу. Так до разових масажів можна віднести ті, які робляться не частіше, ніж раз на тиждень, раз на два тижні чи раз на місяць. При проходженні курсу масажу прийнято розуміти 10-14-21-28 сеансів при щоденному, або 2-3 разовому відвідуванні масажу на тиждень.

Бажано після проведеного курсу процедур не закидати масаж назовсім або, як найчастіше відбувається, до наступного року, або коли не «скрутить» чи почне щось боліти і турбувати. Краще буде, якщо Ви в проміжках між курсами станете робити підтримуючий (профілактичний) масаж хоча б раз на два тижні, що буде не зайвим «нагадуванням» для організму і що дозволить залишатися йому на досягнутому рівні.

Чим хороші разові відвідування? Основна відмінність разових відвідувань від проходження курсу – це відсутність у Вас сильної прив’язки до яких-небудь зобов’язань: не треба регулярно приходити, немає необхідності вбудовувати масажі в свій графік, немає таких великих матеріальних витрат, та й журитися сильно не прийдеться, якщо з тієї чи іншої причини Вам не вийде пройти весь курс повністю.

Чому потрібні курси масажів? Тут, як в спортзалі, чим регулярніші ваші відвідування як спортзалу, так і масажного кабінету, тим більша ймовірність досягнення кінцевої мети. У разі регулярності відвідувань (але не менше 3 разів на тиждень) дію подальшого масажу накладається на ефект, зроблений попереднім сеансом (тренуванням), таким чином, в організмі відбувається накопичення певних зрушень і змін – проявляється так званий позитивний кумулятивний ефект – що в кінцевому підсумку і сприяє виходу ваших структурних, морфологічних, функціональних і фізичних особливостей і можливостей на новий, більш високий, рівень. Якщо такий курс має достатню тривалість (10-14-21-28 сеансів), то цей рівень закріплюється, і організм вже починає працювати, виходячи з потреб новопосталого стану. У зворотному випадку, якщо з тієї чи іншої причини ви змушені пропускати сеанси запланованого курсу, то процес кумуляції порушується, і кожний наступний сеанс вже виступає більше в ролі разового, профілактичного догляду, що теж по своїй масажній суті позитивний, але не сприяє досягненню поставленої глобальної мети, а вирішує локальні, місцеві завдання.

Покази прийти на разовий масаж. Ось, на мій погляд, основні причини, щоб зробити вибір у бік разового приходу на масаж:

– якщо має місце м’язова втома, невралгічна або яка-небудь інша біль;
– якщо мова йде про профілактичний масаж, підтримуючий результати проведеного до цього курсу процедур;
– якщо масаж, як додатковий догляд, входить в комплексну програму;
– якщо є необхідність зняти втому в кінці тижня або, навпаки, «підзарядитися» на майбутні робочі дні;
– якщо є бажання просто відпочити, отримати душевне і емоційне задоволення.

Покази пройти повний курс масажів:

– якщо має місце хронічна м’язова, невралгічна або яка-небудь інша біль;
– якщо ви зіткнулися з проблемою синдрому хронічної втоми (характерними особливостями якої є: слабкість, швидка стомлюваність, підвищена дратівливість і нестійкість емоційно-психічного стану; повторювані і наростаючі головні болі, не пов’язані з будь-якою патологією; розлади сну; зниження або підвищення ваги; болі в суглобах і хребті; апатія, безрадісний настрій, емоційна пригніченість);
– якщо мова заходить про глобальну ціль зміни зовнішності: антицелюлітна, корекційна, лімфодренажна програми;
– якщо мова йде про Ваше перебування на курорті чи санаторії, де в переліку послуг є курс масажних процедур (зазвичай там проводять локальний, сегментарний масаж загальнооздоровчого та корекційного характеру).