Оптимальний час для початку курсу антицелюлітного масажу.

В останні роки значно зріс інтерес до антицелюлітного масаж у зв’язку з цим метою дослідження став вибір оптимального часу для процедур курсу антицелюлітного масажу.

На етапі експерименту визначався вплив місячного календаря на виконання процедур антицелюлітного масажу.

Місячний цикл складається з 4 фаз і становить 29,5 доби. За цей час відбувається повернення Місяця в один і той саме положення космічного простору щодо Сонця. Навколо Землі ж Місяць робить повний оборот за 27,3 доби. Але астрологами в даному випадку враховується «синодичний» (від слова зближення) цикл руху Місяця відносно Сонця, рівний 29,5 доби. Власне, кожна фаза синодичного циклу дорівнює 7,4 доби. Половина доби після 29 днів вважається тридцятих місячним днем. А частину доби відразу ж після молодого Місяця вважається першим місячним днем.

Молодого Місяця не видно через те, що він знаходиться на одній лінії між Сонцем і Землею. Закриваючи, таким чином, від нас Сонце, вона не відображає його світло, завдяки якому ми бачимо Місяць в темний час доби. У цей час висвітлюється тільки зворотний бік Місяця, ніколи не видимий із Землі. Саме через суми сил тяжіння або гравітації Місяця і Сонця в цей період на Землі спостерігаються максимальні припливи і відливи.

У повний Місяць відбувається поділ гравітаційного впливу Місяця і Сонця. Тому океанські припливи і відливи мінімальні, менше штормів і повеней.

Також було відмічено, що в період першої і третьої фази Місяця природа і її частка – людина максимально накопичують енергію. У людей в цей час підвищується апетит, процеси асиміляції переважають над процесами дисиміляції. Під час же другої та четвертої місячних фаз відбувається зворотне – природа і людина очищаються, звільняються від зайвих шлакових накопичень. Тому, узгоджуючи з природними місячними біоритмами в період першої і третьої фази для посилення анаболічних процесів, слід трохи збільшити й розширити харчовий раціон, але звичайно в розумних межах. А під час другої та четвертої краще активно зайнятися очищенням організму.

Повний місяць і молодий. У ці дні змінюється атмосферний тиск, рух вод. Повний – це час відливу, вода як би «стискається». Молодий, навпаки, «розширює» воду, і настає приплив. Через ці зовнішні процеси в нашому організмі міняється обмін речовин (розподіл води і мікроелементів). Ці особливості можна враховувати, використовуючи різні процедури, дотримуючись дієти, посилюючи процеси переміщення рідини, очищаючи організм, сприяти розщепленню жирів і висуненню зайвої рідини з організму.

Для визначення використання масажних процедур в різні фази місячного календаря було вибрано експериментальне дослідження. яке довело б ефективність його проведення.

Для проведення експерименту були створені три групи «А1», «А2», «А3» які потребують зменшення обхватів і зниження маси тіла, кількість випробовуваних в кожній групі по 3 людини.

Група «А1» виконувала процедури масажу в першу і третю фазу місячного місяця, група «А2» виконувала процедури масажу в другу і четверту фазу місячного місяця і група «А3» виконувала процедури масажу протягом усього місяця через два дні на третій. Випробовувані всіх груп отримали по вісім процедур.

Для визначення частин тіла, які потребують корекції, проводили антропометричні вимірювання. Показники випробовуваних порівнювали зі стандартними показниками і визначали ступінь відхилення в ту чи іншу сторону. При проведенні процедур змазуючі і розігріваючі речовини не використовувалися. Результати фіксувалися через 10-14 днів після останньої масажної процедури.

Аналіз результатів експерименту з використання масажу для зменшення м’язових обхватів і маси тіла показав, що середні результати жінок, що займаються в групі «А1», перебували в інтервалі від 2,1 см (стегно) до 2,3 см (талія) Середні зміни в м’язових обхватах з групи «А2» перебували в інтервалі від 3,6 см (стегно) до 3,7 см (талія), у жінок з групи «А3» ці зміни були від 2,2 см (стегно) до 2,3 см (талія). У другій групі маса тіла зменшилася на 2,6 кг, в першій групі на 1,6 кг, третьої групи на 1,3 кг. Отже за рівнем середньо-групових результатів відзначені достовірні відмінності між першою і другою групами, другої і третьої групами.

Виходячи з результатів експериментального дослідження найбільш ефективними фазами місячного календаря для зменшення обсягів і маси тіла можна вважати другу і четверту фазу. Аналіз результатів дозволяє нам запропонувати даний метод для корекції маси та обсягів окремих ділянок тіла.