Спортивний масаж

2015-12-15_16-32-38
Спортивний масаж застосовується для поліпшення функціонального стану спортсмена, його спортивної форми, зняття стомлення, підвищення фізичної працездатності, профілактики травм і захворювань опорно-рухового апарату та їх лікування. Спортивний масаж розділяється на тренувальний, попередній, відновлювальний і масаж при спортивних травмах і деяких захворюваннях, пов’язаних зі спортом. Масаж в спорті знаходить саме широке застосування. У багатьох збірних командах країни є штатні масажисти. Тренери надають великого значення масажу в системі підготовки спортсменів, так як він знімає втому і підвищує фізичну працездатність. Також він проводиться систематично в комплексі з іншими відновлювальними (реабілітаційними) засобами.

Тренувальний масаж полягає в підготовці спортсмена до вищих спортивних досягнень. Він включається в план тренування спортсмена поряд з тренувальними заняттями, режимом харчування, відновлення і відпочинку.

При виконанні тренувального масажу час масування тих ділянок тіла, на які припадає менше навантаження, скорочують, а час масажу активно працюють частина тіла і м’язів збільшують. Наприклад, велогонщикам скорочують тривалість масажу м’язів грудей і рук, а тривалість масажу м’язів ніг збільшують.

Попередній масаж спрямований на те, щоб найкращим чином підготувати спортсмена до змагань. Він допомагає зняти напругу і призводить психіку в бойову готовність.

Відновлювальний масаж – це один з видів спортивного масажу, який застосовується після будь-якого роду навантаження для відновлення працездатності. Відновлювальний масаж застосовується в процесі занять: у штангістів між підходами до штанги, у гімнастів між підходами до різних снарядів. Його використовують також у тих видах спорту, де змагання тривають дуже довго, наприклад, у стрибунів з жердиною. Корисний відновлювальний масаж після закінчення змагань.
2015-12-15_16-33-21
Масаж при спортивних травмах сприяє попередженню значного числа травм і пошкоджень, а також захворювань, пов’язаних з перевантаженнями.

Звичайно, якщо ви не спортсмен, то, можливо, і спортивний масаж вас не зацікавить. Але будь яка людина рано чи пізно розуміє значення спорту в своєму житті і періодично хоч трохи, але завантажує себе фізично. Тоді інтерес до спортивного масажу є своєчасний. Наприклад, він допоможе впоратися з болем у м’язах, які довго не тренувалися і раптом отримали значне навантаження.