Загальний масаж

2015-12-15_16-22-11Загальним називається такий масаж, при якому масажується тільки тіло. Масаж голови в загальний масаж не входить.
Ефективність сеансу загального масажу великою мірою залежить від віку, загального стану організму і т. д. Обов’язковою передумовою успішного застосування загального масажу є виявлення рефлекторних змін в шкірі, сполучній тканині і м’язах, тобто від заздалегідь проведеного Діагностичного масажу, причому частота рефлекторних змін у людини дуже різна і залежить у хворих від характеру, стадії і гостроти захворювання, у спортсменів – від спеціалізації, об’єму і інтенсивності тренувального навантаження.

Таким чином, перш ніж приступити до загального масажу, масажист повинен ознайомитися з анамнезом масажованого. Особлива увага при загальному масажі звертається на самопочуття, наявність скарг, при травмах – на початок, причини і умови їх виникнення, локалізацію, вираженість і тривалість больового синдрому і т. д. Усе це дозволяє масажистові при загальному масажі правильно побудувати схему сеансу загального масажу. Вибір і дозування масажних прийомів при загальному масажі значною мірою залежать від стану зовнішніх покривів, підшкірної жирової клітковини, лімфатичних вузлів, посудин, м’язів і рухливості в суглобах. При огляді і пальпації зовнішніх покривів масажованого масажист при загальному масажі повинен звернути увагу на зміну забарвлення шкіри, її вологості або сухості, еластичності і набряклості. За наявності шкірних висипань загальний масаж протипоказаний. Невеликі подряпини і садна не є протипоказанням до загального масажу, якщо немає запалення навколишніх покривів. Під час загального масажу ці пошкоджені місця шкіри треба обходити, дезинфікувати або прикривати лейкопластирем.