Дитячий масаж

2015-12-15_16-06-25Особливу увагу батькам треба звернути на масаж немовлят, оскільки саме в цьому віці закладається фундамент здорового розвитку дитини. Обов’язково рекомендовано масаж немовлятам до 1 року, мінімум 1 курс (10 днів).  Організм дитини весь час розвивається і за характером реакцій на різні зовнішні подразники відрізняється від організму дорослої людини. Дитячий масаж вважається найбезпечнішим видом масажу,  адже  дітям він завжди робиться акуратно, не допускаючи енергійних рухів, всі методики його проведення мають щадний характер.             Дитячий масаж проводять з профілактичною, гігієнічною метою, а також у разі будь-яких відхилень у стані здоров’я або фізичному розвитку, порушень нормальної функції хребта, різко вираженою слабкості м’язів і зв’язкового апарату, порушення діяльності шлунково-кишкового тракту і перенесення різних захворювань.

Цей масаж рекомендований дітям, якщо у них немає високої температури і запальних процесів, а також серйозних захворювань. Для кожної дитини приємні дотики мами. Просте розтирання і прогладжування не тільки принесе вашій дитині масу задоволень, але і надасть лікувальний вплив. Дитячий масаж впливає на фізичний і психічний розвиток дитини. Так само дитячий масаж стимулює ріст і розвиток м’язової маси, сприяє підтримці оптимального тонусу, є своєрідним подразником рецепторів шкіри глибше лежачих тканин.

У ранньому дитячому віці масаж розвиває рухову активність і є потужним чинником, що сприяє правильному розвитку дитини. Дитячий масаж поєднують з фізичними вправами, які сприяють поетапного (віковою) розвитку психомоторики, психічних і рухових навичок. Методика дитячого масажу і комплекс вправ для кожної дитини підбирається індивідуально відповідно з її віком та станом здоров’я.

IMG_14122015_175824Кожна дитина після пологів відчуває стрес, тому в утробі матері йому не страшна ніяка небезпека, а зовнішній світ його лякає. Дитячий масаж дозволяє швидше відновитися і набрати потрібну вагу недоношеній дитині.

Масаж рекомендується проводити в 5-тижневому віці, але тільки з дозволу педіатра. Якщо у вашого малюка неправильне положення голови, плоскостопість або клишоногість, то масаж допоможе позбутися від них. Дитячий масаж допомагає впоратися з кишковими коліками, м’язовим гіпертонусом і гипотонусом. Дитячий масаж не є лікувальним, але з його допомогою можна уникнути безлічі хвороб. Я пропоную масаж для дітей віком від 3 місяців.

Дитячий масаж роблять щодня, а його тривалість залежить від віку дитини. Зазвичай сеанс починають або через годину після їжі, або за півгодини до неї. Не потрібно робити масаж дітям перед сном. Оптимальна температура навколишнього середовища в масажному кабінеті має бути не менше 22 градусів С.