Баночний масаж

Для профілактики і лікування деяких травм і захворювань застосовується баночний масаж або масаж банками. В основі баночного масажу лежить рефлекторний механізм, що починається з роздратування шкірних рецепторів, створеного в банці вакуумом. Вакуум викликає значний (більш ніж у 140 разів) місцевий прилив крові до тканин. Інтенсивність обмінних, імунних, відновних процесів в тканинах зростає в десятки і сотні разів. Однак значна частка імунних сил організму, активована рефлекторною дією вакууму, направлена ​​на видалення наслідків баночного масажу.

2015-12-15_16-17-04

Техніка та методика баночного масажу

Виконується баночний масаж так: масажну поверхню змащують маслом (масажним, оливковим, шихтовим, маслом виноградних кісточок та ін.), потім беруть банку місткістю приблизно 200 мл і створюють в ній вакуум.

Російський спосіб: вводять в банку на одну-дві секунди стрижень із запаленою ватою, попередньо змочений в ефірі або спирті, потім тампон видаляють, а банку швидко прикладають до потрібної ділянки тіла.

Тибетський спосіб: поміщають в банку засвічену спеціальну свічку на широкій основі і встановлюють на тіло пацієнта, а коли свічка в банці згасне, приступають до масажу. Також для баночного масажу використовують спеціальні силіконові або пластикові банки; їх просто прикладають і стискають, створюючи тим самим вакуум. Банкою що присмокталася роблять ковзаючі масажні рухи – прямолінійні, спіралеподібні, зигзагоподібні. При цьому шкіра повинна бути втягнута всередину банки не більше ніж на 1,5 см. Банку переміщається плавно і безперервно протягом всієї процедури, щоб уникнути надмірного втягування шкіри. Напрямок руху банки переважно по ходу лімфо- і кровотоку, а саме: на спині – знизу вгору, на грудній клітці – по ребрах спереду назад (від грудини до хребта), на животі – за годинниковою стрілкою по ходу товстого кишечника.

2015-12-15_16-17-04

Баночний масаж супроводжується відчуттями помірного болю, печіння, тепла. Шкіра в області проведеної процедури стає злегка набряклою. Для видалення небажаних наслідків після банкового масажу проводиться легкий розтираючий масаж.

Тривалість масажу 5-15 хвилин щодня або через день. Баночний масаж показаний при простудних захворюваннях, бронхіті, пневмонії, міозитах, люмбаго, остеохондрозі хребта, попереково-крижових радикулітах (не в стадії загострення!) та інших хворобах. Після закінчення масажу хворого треба вкрити ковдрою, дати склянку чаю з лимоном або малиною.

Баночний масаж надає потужний рефлекторний вплив на рецептори судин і тканин, що провокує посилення імунних реакцій та їх закріплення. Також у зоні баночно-вакуумного впливу утворюються біологічно активні речовини – ензими, що стимулюють обмінні, відновлювальні та імунні реакції, що значно покращує стан тканин, а при наявності патологій в тканинах видаляє їх. Вакуумний метод виконує ще одну важливу функцію – у всьому світі баночний масаж визнаний ефективнішим засобом у боротьбі з целюлітом, так як вакуум руйнує патологічні жирові капсули і утворення.